Majówka Ekomuzeum z karpiem w tle

Majówka z karpiem w tle-112 maja br., w piękny słoneczny dzień, mieszkańcy powiatu nakielskiego oraz turyści mogli zapoznać się z atrakcjami Ekomuzeum Doliny Notecipodczas majówki zorganizowanej w Ślesinie przez członków sieci EDN.

Uczestnicy sobotniego wydarzenia mogli łowić karpie w oczku wodnym oraz kosztować lokalnych specjałów, w tym m.in. miodów z Własnej Pasieki Pszczelarskiej Państwa Kuś, musztardy kcyńskiej wytwarzanej przez PPUH „Grewling”, a także przysmaków z grilla - w tym karpia z grilla, które przygotował Zajazd WiK ze Ślesina. Dla smakoszy do nabycia były również domowe krówki cioci Tekli, wytwarzane przez p. Iwonę Pyra z Mrozowa. U p. Magdaleny Pyra można było nauczyć się wytwarzania kwiatów z bibuły podczas warsztatów rękodzielniczych, a na stoiskuPartnerstwa dla Krajny i Pałuk sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz wiedzę na temat regionu. Na wszystkich, którzy wzięli udział w zabawach, czekały niespodzianki i drobne upominki. Swoje atrakcje przygotowały także Ranczo u Amadeusza w Bielawach oraz Stajnia Janowo Młyn z Wyrzy. Skoro Ekomuzeum z majówką  gościło w Ślesinie, nie mogło zabraknąć karpia, podawanego na ciepło przez Gospodarstwo Rybackie „Ślesin”.

Gospodarze majówki, właściciele Zajazdu WiK w Ślesinie, dołożyli wszelkich starań, aby urozmaicić – szczególnie małym mieszkańcom powiatu nakielskiego – czas spędzony na imprezie. Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom, szczególnie zaś właścicielom Zajazdu WiK, za zaangażowanie oraz nieustanną chęć współpracy w ramach sieci Ekomuzeum Doliny Noteci.