„Biesiada na Ranczo” - zabawa była przednia

ranczoStowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz członkowie sieci Ekomuzeum Doliny Noteci w dniu 06.08.2016r. na „Ranczo u Amadeusza” w Bielawach zorganizowali imprezę plenerową pod hasłem „Biesiada Ekomuzeum na Ranczo”.

Zwiedzający, którzy tłumnie przybyli do Bielaw mogli skorzystać z bardzo wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Ekomuzealnicy zadbali o produkty lokalne w postaci miodów, pochodzący z Gospodarstwa Pszczelarskiego „Bartnik” z Konstantowa oraz Własnej pasieki pszczelarskiej Państwa Kuś z Nakła nad Notecią, którzy przeprowadzali także lekcje przy ulu pokazowym. Gminne Centrum Kultury i Biblioteki z Kcyni wraz z twórczynią ludową p. Barbarą Jasińską, zadbało o rozwój manualny uczestników imprezy, przeprowadzając warsztaty z tworzenia kwiatów z papieru. Animacje przyrodnicze to już Centrum Dziedzictwa Kulinarnego i Turystyki Wiejskiej z Minikowa. Pokazy kulinarne przeprowadziły: Aleksandra Gajos i Agata Minda, prowadzące blog kulinarny: tradycja ze smakiem, serwując wszystkim chętnym pyszne racuszki. Pensjonat Stary Browar z Szubina częstował przybyłych gości bigosem, bynajmniej nie myśliwskim. Przy stoisku biura LGD dzieci mogły pokazać swoje talenty plastyczne oraz rozwiązywać krzyżówki, na dorosłych czekały natomiast mapy z trasami rowerowymi oraz ścieżkami nordic walking regionu Krajny i Pałuk. Serwowana była także kiełbasa z grilla oraz drożdżówka. Obok Ekomuzeum swoje prace zaprezentował także Warsztat Terapii Zajęciowej z Mroczy. Dzieci mogły skorzystać również z dmuchanego placu zabaw czy rozkoszować się przekąskami dzięki firmie p. Tomasza Białkowskiego z Paterka. Największą atrakcją było jednak samo Ranczo u Amadeusza, gdzie właściciele, ze znaną sobie pasją oprowadzali gości po mini zoo i przeprowadzali indiańskie zawody sportowe. Dużo radości sprawiły także odwiedziny w domu baby jagi, która na dobre zagościła już na Ranczo. Zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i dorosłych wzbudziło malowanie na wodzie. Dzięki tej technice powstawały niebanalne prace artystyczne.
Do grona osób goszczących na ranczo dołączyła także grupa pań, która pod czujnym okiem instruktorów nordic walking przespacerowała prawie 5km trasę.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy podzielili się swoją pasją z uczestnikami wydarzenia. Dziękujemy także Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury im. Z. Kornaszewskiego za udostępnienie namiotów oraz nagłośnienia. Podziękowania kierujemy dla radia Nakło za relacje z imprezy. Szczególne jednak podziękowania kierujemy do gospodarzy miejsca za pracę i trud włożony w przygotowanie imprezy, właścicielom Rancza u Amadeusza.

Galeria zdjęć: GALERIA