Plany Ekomuzeum na 2019 r.

 

Nakło nad Notecią, 25.03.2019 r.

 

Jeszcze w trackie realizacji jest wspólna inicjatywa Ekomuzeum Doliny Noteci – warsztaty tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego, a już razem z członkami i sympatykami Sieci Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" (LGD) planuje kolejne działania, których celem ma być promocja powiatu nakielskiego oraz upowszechnianie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego Krajny i Pałuk.

 

Podczas spotkania tematycznego, które odbyło się 20. marca 2019 r. w Zajeździe WiK w Ślesinie, propozycje wspólnej promocji, udziału w tragach, organizacji imprez plenerowych przedstawiła zebranym p. Dorota Stanek – dyrektor biura LGD, które jest koordynatorem Ekomuzeum Doliny Noteci (EDN). W planach na I półrocze 2019 r. znalazły się m.in. przygotowanie stoiska EDN z produktami lokalnymi podczas targów „Lato na wsi w Minikowie” oraz organizacja rajdu rowerowego dla seniorów połączonego z warsztatami plastycznymi. W celu wzmocnienia oferty Ekomuzeum zaplanowany został także wyjazd edukacyjny dla jego członków i partnerów.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele podmiotów i instytucji działających w ramach Sieci, tworzący wspólnie produkt turystyczny powiatu nakielskiego a także osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy w ramach Ekomuzeum Doliny Noteci.

 

Regulamin Ekomuzeum, opis jego atrakcji oraz aktualności dostępne są na stronie: www.turystyka-krajna-paluki.pl.