Środowe spotkanie Ekomuzeum Doliny Noteci

Nakło nad Notecią, 20.09.2019 r.

 

W środę 11.09.2019 r. Stowarzyszenie “Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało kolejne spotkanie tematyczne dot. rozwijania turystyki, rekreacji i dziedzictwa kulturowego na obszarze LSR w ramach produktu turystycznego Ekomuzeum Doliny Noteci (EDN).

 

W trakcie spotkania dyrektor biura LGD - Dorota Stanek podsumowała wspólne inicjatywy m.in. minioną Biesiadę na Ranczo, która mimo niesprzyjającej pogody cieszyła się sporym zainteresowaniem, a także udział w dwudniowym Festiwalu Smaku w Grucznie, gdzie członkowie EDN-u wraz z Stowarzyszeniem promowali lokalne produkty.

 

Przeanalizowany został również trwający konkurs plastyczny “Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”, który realizowany jest w ramach wspólnej inicjatywy EDN-u.

 

Podczas środowego spotkania uwagę zwrócono również na cieszące się popularnością kosze z produktami lokalnymi.

 

W najbliższych planach Ekomuzealników znalazł się m.in. udział w Jesiennej Wystawie Ogrodniczej w Minikowie, gdzie również pojawią się kosze z lokalnymi produktami, a także wspólna inicjatywa zorganizowania Święta Ziemniaka w Matyldzinie.

 

Omówiony został także wyjazd studyjny, celem którego jest wzmocnienie oferty turystycznej Doliny Noteci, dzięki zapoznaniu się z dobrymi praktykami na obszarze Kotliny Kłodzkiej.

 

Uczestnicy spotkania mieli możliwość skorzystania z poczęstunku produktem lokalnym w postaci Karpia Nakielskiego, a także wysłuchania pogadanki nt. działalności Gospodarstwa Rybackiego “Ślesin”.

 

 

 

 

 

Celem spotkania było integrowanie środowisk zainteresowanych rozwijaniem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa obszaru objętego działaniem Partnerstwa dla Krajny i Pałuk.

 

Ekomuzeum Doliny Noteci to sieć produktów turystycznych, która swoje zasoby zawdzięcza bogactwu tradycji, historii i przyrody Doliny Noteci, a przede wszystkim zrzesza ludzi pełnych pasji i energii, gotowych do działania. Mieszkańców powiatu nakielskiego, mających do zaoferowania unikalne usługi turystyczne, zapraszamy do włączenia się w tę niezwykła inicjatywę, której koordynatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.