Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Nakło nad Notecią, 23.09.2019 r.

 

Ekomuzeum Doliny Noteci oczami najmłodszych mieszkańców powiatu nakielskiego mogli podziwiać uczestnicy spotkania podsumowującego wakacyjny konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Przygotowane przez dzieci prace ukazywały zarówno piękno przyrodnicze, jak i historyczne Doliny Noteci. Na zgłoszonych do konkursu pocztówkach ujrzeć można było m.in. Szubin z jego ludowymi tradycjami, stawy rybne, Ranczo u Amadeusza, złote dęby, ikony Nakła nad Notecią, zabytki Mroczy, żeglarską przystań oraz lokalne produkty kulinarne, w tym miody i karpie.

 

Uczestnicy konkursu „Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci” wykazali się wiedzą o regionie oraz wyobraźnią plastyczną. Jury w składzie: Barbara Jasińska, Iwona Pyra, Dariusz Korbal nie miało zatem łatwego zadania. Podczas oceny prac brało pod uwagę:

- nawiązanie do tematyki konkursu,

- ogólne wrażenia artystyczne,

- pomysłowość,

- samodzielność wykonania,

- estetykę pracy.

 

W kategorii I (dzieci w wieku 5-6 lat) zwyciężyła Maja Tekieli. Laur zwycięzcy w II kategorii (dzieci w wieku 7-9 lat) przypadł w udziale Wiktorowi Milczarkowi. W kategorii III (dzieci w wieku 10-13 lat) jury postanowiło nagrodzić Wojciecha Urbana.

 

Uroczyste wręczenie nagród połączone z wystawą prac odbyło się 19. września br. w Nakielskim Ośrodku Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią. Dodatkową atrakcją spotkania był pokaz iluzji w wykonaniu Damiana Spętanego – uczestnika programu „Mam Talent”, który oczarował zarówno starszych, jak i młodszych widzów. W programie show znalazło się m.in. przenikanie ręki przez szybę, manipulacje linami, królik wyskakujący z kapelusza oraz lewitacja stolika.

 

Konkurs plastyczny zorganizowany został w ramach wspólnej inicjatywy członków sieci Ekomuzeum Doliny Noteci, a patronat medialny sprawowało nad nim Radio Nakło.

 

GALERIA ZDJĘĆ